Hiszpania czy Katalonia? Costa Brava.

Opublikowano Baleary Costa Brava Hiszpania

Polecisz raz, polecisz drugi, a później przestajesz liczyć i oczekujesz kolejnej porcji tanich biletów gdziekolwiek. Moim gdziekolwiek okazała się w kwietniu 2013 roku Costa Brava.

Bilety z Bydgoszczy do Girony zakupiłem w lutym. Wyjazd miał trwać 4 dni i zakładał zobaczenie Lloret de Mar, Tossa de Mar i Blanes. Korzystając z możliwości łatwego i taniego dojazdu do Barcelony, postanowiliśmy jeden dzień przeznaczyć na stolicę Katalonii.

Hotel zarezerwowałem ponownie przez stronę booking.com. Ze względu na atrakcyjność ceny wybrałem miejscowość Lloret de Mar. Tym razem podróżowaliśmy w cztery osoby, a w apartamencie, który docelowo miał być dla pięciu osób, mogło wypoczywać nawet 8 osób. Położenie hotelu tuż przy przystanku autobusowym, z którego można było dojechać do Blanes, czy Tossa de Mar, było dodatkowym atutem.

Podczas tego wyjazdu nie zdecydowaliśmy się na wypożyczenie auta, bo było nam zupełnie zbędne. Interesujące nas miasteczka leżą obok siebie, a bilety na autobus kursujący między nimi były wyjątkowo tanie.

1. Lloret de Mar – najbardziej rozrywkowe miasto na Costa Brava z wieloma klubami wzdłuż plaż. Tutaj w nocy się nie śpi. Dopiero dzień przynosi odpoczynek. A jeśli o odpoczynku mowa, to najlepiej wykorzystać do niego którąś z lokalnych plaż.

2. Blanes – określane jest jako najładniejsze miasto wybrzeża i na ten tytuł w całości zasługuje. Brakuje tutaj klubów muzycznych, a czas płynie wolniej. Niewątpliwym atutem tego miejsca jest ogród botaniczny Marimurtra!

3. Tossa de Mar – kolejne miasto położone niedaleko Lloret i tak bardzo się od niego różniące. Największą atrakcją tego miejsca jest średniowieczny zamek, który stoi tuż obok plaży i na którego wzgórze każdy powinien się wspiąć.

Koszty wyjazdu na 4 dni (Costa Brava + Barcelona):

1. Bilet lotniczy: 186zł
2. Hotel: 3 noclegi – 100zł
3. Transport na miejscu: 180zł
4. Wejściówki do atrakcji: 30zł
5. Pociąg do Bydgoszczy: ok. 40zł

Łącznie: 536zł + jedzenie/ za osobę.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *