Podróż do wnętrza Ziemi. Lanzarote.

Opublikowano Hiszpania Lanzarote Wyspy Kanaryjskie

Na wyspie wylądowaliśmy przed północą. Na całe szczęście wypożyczalnia aut Cabrera Medina była jeszcze otwarta. Wypożyczenie auta jest najlepszą opcją na poruszanie się po wyspie. My wynajęliśmy Opla Astrę na 9 dni. Do wypożyczenia samochodu nie była potrzebna nam karta kredytowa. Po dokładnym obejrzeniu pojazdu i podpisaniu umowy ruszyliśmy w stronę hotelu, który był położony w miejscowości Costa Teguise. Nasz apartament posiadał dwie sypialnie, pokaźny salon, kuchnię oraz łazienkę. W razie, gdyby nam to nie wystarczyło mogliśmy korzystać z basenów hotelowych usytuowanych przed naszym apartamentem.

Lanzarote jest wyspą pochodzenia wulkanicznego i należy do 7 głównych wysp, które wchodzą w skład archipelagu Wysp Kanaryjskich. Stolicą Lanzarote jest miasto Arrecife w pobliżu którego znajduje się lotnisko. Na Wyspach Kanaryjskich panuje „wieczna wiosna”, dlatego przed wyjazdem niespecjalnie przejmowaliśmy się prognozami pogody. Na miejscu okazało się, że było o wiele cieplej, niż się spodziewaliśmy.

Lanzarote jest na tyle mała wyspą, że zdążyliśmy ją przejechać parę razy w ciągu 9 dni. W każdej jej części wyspy się atrakcje o mniejszych i większych walorach atrakcyjności. Do tego mnóstwo plaż, więc naprawdę jest co robić.

W celu zaoszczędzenia pieniędzy polecam wykupić w kasie jakiejkolwiek atrakcji kartę, która obejmuje wejście do 5 lub 6 najciekawszych miejsc na wyspie. Koszt karty to 30 euro za osobę.

My w ciągu naszego 9-dniowego pobytu na wyspie zobaczyliśmy następujące atrakcje:

1. Jardin de Cactus – ogród z tysiącami kaktusów.
2. Jameos del Agua – jaskinia, która została zagospodarowana przez twórcę wyspy Césara Manrique. W jaskini znajduje się tafla wody, w której zamieszkują kraby albinosy. Po wyjściu z jaskini zauważamy zaprojektowany przez artystę basen. Korzystając z bycia w tym miejscu możemy również zajrzeć do Muzeum Wulkanologii. Niewątpliwą atrakcją jest również audytorium mogące pomieścić do 600 osób.
3. Cueva de los Verdes – jaskinia powstała na skutek wybuchu wulkanu, pełna minerałów, przystosowana do oprowadzania po niej wycieczek. Na końcu trasy ulegamy iluzji. Niestety w jaskini bardzo ciężko zrobić zdjęcie, jest po prostu bardzo ciemno.

4. Plaża Papagayo i pobliskie plaże – najpiękniejsza plaża Lanzarote. Dla osoby będącej po raz pierwszy na tego typu wycieczce jest to obraz w pamięci na długie lata.
5. El Golfo – krater, w którego wnętrzu uformowało się głębokie jezioro o unikatowym kolorze wody.
6. Mirador del Río – punkt widokowy, z którego doskonale widać sąsiadującą z Lanzarote wyspę La Graciosa. Przepiękna panorama wybrzeża.

7. Parque Nacional de Timanfaya – park narodowy „góry ognistej”. Jeśli ktoś twierdzi, że widział już wszystko, powinien dotrzeć do tego miejsca i wypomnieć swój błąd. Najprawdziwszy księżycowy krajobraz, gdzie rośliny by odżyć, walczą ze straszną naturą. Na parkingu przy parku znajduje się restauracja El Diablo, gdzie pieczone są mięsa na cieple pochodzącym z wnętrza ziemi. Mam również możliwość wzięcia udziału w pokazie, którego finałem jest wybuch małego gejzeru.

8. Plaża Famara – idealna plaża dla surferów. Jeśli nie masz deski fale zatańczą z Tobą.
9. La Geria – rejon uprawy winorośli.
10. Pola soli zaprojektowane, żeby zapewnić zapas soli niezbędnej do konserwowania poławianych ryb.

Na koniec pozostawiliśmy sobie do odwiedzenia dom Cesara Manrique, który obecnie pełni funkcje muzeum i jest otwarty dla turystów.

Koszty wyjazdu (Madryt + Lanzarote) za osobę:

1. Bilety lotnicze: 500zł (4 bilety)
2. Hotel – 11 noclegów: 500zł
3. Wypożyczenie auta – 9 dni: 190 zł
4. Metro w Madrycie – 50 zł
5. Wejściówki do atrakcji: 170 zł.

Łącznie 1310 zł + jedzenie (za osobę).

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *